Vi är redovisningsbyrån som finns där för er.

Ett framgångsrikt företag kräver en stor arbetsinsats, och det gäller att lägga tiden på det du är bäst på. Vi är bäst på att administrera mindre företag och ge dig som kund bra beslutsunderlag för att kunna utveckla din verksamhet. Självklart ser vi också till att du följer och upprättar din bokföring efter de lagar och regler som gäller.

Oavsett om du är i startgroparna för ett nytt företag eller driver ett väletablerat bolag kan vi finnas till hands. Antingen för att förbättra era befintliga rutiner eller för att skapa nya och hjälpa ditt företag att ta nästa steg.

Bäckgatan 18, 352 31 Växjö
0470-260 90
info@persson-thorin.se

Kommentar

Jag godkänner att mina uppgifter används för att bli kontaktad.

 

 

Vi jobbar på Persson & Thorin

Lisa Hellström, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0768-55 04 88

lisa@persson-thorin.se

Civilekonom med erfarenhet från såväl redovisningsbyrå som egenföretagare

Mikael Gustafsson, auktoriserad redovisningskonsult

0470-260 90 , 0768-55 02 55

mikael@persson-thorin.se

Delägare med ett stort intresse för företagsfrågor.

Alva Svensson, redovisningskonsult

0470-260 90 , 070-355 58 10

alva@persson-thorin.se

Civilekonom med stort engagemang i kunduppdragen

Petter Åkesson, auktoriserad redovisningskonsult

0470-260 90 , 0768-55 55 67

petter@persson-thorin.se

Civilekonom och utbildar inom skatter & redovisning. VD och delägare.

Carin Elofsson, auktoriserad redovisningskonsult

0470-260 90 , 0768-55 49 99

carin@persson-thorin.se

Ekonom med flerårig erfarenhet som konsult och rådgivare för småföretag.

Karl Thorin, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0705-94 75 01

karl@persson-thorin.se

Arbetat på ekonomiavdelning sedan 1971 och är en av grundarna till Persson & Thorin AB.

Sofia Lundsten, auktoriserad redovisningskonsult

0470-260 90 , 0709-55 52 50

sofia@persson-thorin.se

Civilekonom med flerårig erfarenhet som controller inom tillverkningsindustrin.

Hanna Lönn, auktoriserad redovisningskonsult

0470-260 90 , 0707-55 27 65

hanna@persson-thorin.se

Träningsglad civilekonom med fördjupning inom redovisning.

Johanna Bardeman, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0730-75 55 01

johanna@persson-thorin.se

Ekonom med stort intresse för siffror

Isabelle Karlsson, redovisningskonsult

0470-260 90 , 072-403 26 56

isabelle.karlsson@persson-thorin.se

Glad ekonom med erfarenhet från bygg- och detaljhandel

Linda Johannesson, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0709-49 18 38

linda@persson-thorin.se

Linda är ekonom med stor vana att hjälpa företagare få koll på sin administration.

Helena Möllerberg Lundqvist, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0738-05 91 90

helena@persson-thorin.se

Ekonom med lång erfarenhet. Har under lång tid drivit eget företag i USA

Paula Olesen, redovisningskonsult

0470-260 90 , 073-054 30 33

paula@persson-thorin.se

Ekonom med lång erfarenhet av redovisning och har tidigare arbetat som ekonomichef på ett mellanstort företag

Linda Bülow, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0730-67 99 22

linda.bulow@persson-thorin.se

Civilekonom med lång erfarenhet inom redovisning

Peter Bondeson, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0768-31 98 83

peter.bondeson@persson-thorin.se

Civilekonom med erfarenhet från såväl revision som redovisning

Gustaf Nyström, redovisningskonsult

0470-260 90 , 0768-55 49 44

gustaf.nystrom@persson-thorin.se

Högskoleekonom